»Predlagane spremembe medijske zakonodaje v Sloveniji Evropska komisija skrbno spremlja, delo ob predlaganih spremembah pa spremljam z zaskrbljenostjo.«
»V DNS-ju že več kot desetletje pričakujemo spremembe medijske zakonodaje.«
»Predlagane spremembe medijske zakonodaje so škodljive za javni servis RTV SLO.«
»Če bi bila novela sprejeta v predlagani obliki, bi tožilci pri veliki večini kaznivih dejanj pod pristojnostjo EPPO-ja imeli drastično manj časa za preiskave in ne bi mogli ustrezno obravnavati vseh primerov. Številni primeri, ki so v teku, pa bi morali biti takoj dokončno zaključeni.«
»Problem medijske svobode v Sloveniji je v velikem medijskem monopolu in izigravanju zakonodaje.«
»Želi vlada s spremembami medijske zakonodaje vzpostaviti vzvode za menjavo vodstva STA-ja, izstradati RTV Slovenija in ustanoviti nekakšen medijski sklad.«
»Saj se s predlogom posega v prihodke občin, obenem pa se potencialni vir prihodkov iz nepremičninskega davka tudi glede na sodno prakso ustavnega sodišča nenamensko namenja za 'razbremenitev stroškov dela'.«
»Morajo pa dejansko pohiteti. Prepotrebnost sprememb medijske zakonodaje v Sloveniji je v agendi že leta in leta in časa res ni več veliko.«
»Nedopustno je, da vlada spreminja davčno zakonodajo in slabša položaj normirancev v času energetske in vsesplošne draginje. Podjetja sedaj potrebujejo pomoč, da preživijo to krizo, ne pa dodatnih obremenitev.«
»Spet novo breme za gospodarstvo. Z 9 odstotkov obremenitve stroškov plač preiti na 15 odstokov, dolgoročno gledano, nikakor ni vzdržno. Delodajalci bomo morali povedati, da na tak način pokojninske reforme ne bo mogoče oblikovati.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju